Gelinlik

Gelinlik Mine Ertuğrul'un en büyük ilgi alanı, hatta tutkusudur. En özel güne ilişkin yapılan tüm hazırlıklar içinde, en önemlisi gelinliktir.

Gelinliğin bu önemine yaraşır şekilde seçilmesi, hazırlanması gerekir. Daha ilk aşamada, model seçilirken gelin adayının vücut tipine ve karakterine uygun bir model seçilmeli, bu modeli en iyi sergileyecek malzemeler belirlenmelidir. Gelinlik dikimi özen ve zaman isteyen, aceleye getirilmemesi ve her aşamasında dikkat edilmesi gereken bir dikimdir. 

Bunların farkında olan Mine Ertuğrul, gelinliklere olan bilgi birikimini arttırmak, daha iyi gelinlikler üretebilmek adına her gün çalışmaktadır. Gelinlik modasını belirleyen tasarımcıları her daim incelemek yanında, yeni malzemelerden haberdar olma amacıyla kumaşçıları ziyaret etmekte, bulunduğu atölyelerde farklı teknikleri -bazen de yeni teknikler- deneyerek kendini her yönden geliştirmeye çalışmaktadır. 

"Bence iyi bir gelinlik, günlük giyimde kullanmaya dahi kıyamayacağınız kumaşların, bol miktarda kullanılıp, çok muntazam bir işçilikle birleştirilmesiyle oluşur. Ancak iyi gelinlik sadece bunlardan ibaret değildir, aynı zamanda bir vizyon işidir. Aynı renkte, farklı dokudaki kumaşların birbiriyle ve kişinin vücuduyla estetik biçimde bütünleşmesini sağlamak, bunu yaparken de modayı göz önünde bulundurmak gerekir."

View the embedded image gallery online at:
http://mineertugrul.com/gelinlik#sigProIdbdcb17cfeb

Gelinlik Tadilatları

Mine Ertuğrul'un gelinliklere olan ilgisi sadece sıfırdan dikim yapmayı değil, gelinlerin farklı kaynaklardan edindiği ve kendilerine uygun hale getirmek istedikleri gelinliklere tadilat yapmayı da kapsamaktadır. Tadilatı yaparken mümkünse piyasadan aynı kalitede hatta desende malzemeyi bulmayı, mümkün değilse de gelinliğin kendi malzemesini aslına zarar vermeden kullanmayı ve yapılan tadilatın anlaşılmayacak şekilde gelinlikle bütün durmasını düstur edinmiştir.

View the embedded image gallery online at:
http://mineertugrul.com/gelinlik#sigProIda71cfa4299

Mine Ertuğrul resmi web sitesi. Tüm hakları saklıdır.
Designed by Optimum Theme
/home/mineertu/public_html