Abiye ve Kına Kaftanları

Abiyelerin, özellikle de tesettür abiyelerin doğru malzeme ve renklerde çalışılması gerektiğine inanmakta ve gelinleri bu konuda yönlendirmektedir.

Tamamen beyaz tercih edilen gelinliklerin aksine, abiye kıyafetlerde çok daha çeşitli renk ve kumaş seçenekleri olmaktadır. Mine Ertuğrul kendi referansları için her zaman en güzel kumaşları seçmektedir. Nişan kıyafetleri yapı olarak gelinlik gibi çalışılmakta ve işçiliğinin de bir gelinlikten farkı olmamaktadır.

Osmanlı dönemine televizyonların rağbet etmesiyle birlikte Osmanlı kıyafetleri ilgisi genele yayılmış, bayanların kıyafetlere olan beğenisi kına geceleri için tutulan bir seçenek halini almıştır. Bu durumu gören Mine Ertuğrul, hep hayalini kurduğu "Osmanlı Kıyafetleri" işini, günümüzün malzeme ve estetik değerleriyle harmanlayarak bir iş haline getirmiştir. Bu sayede, bu tarz ürünler arayan bayanların bir numaralı adresi olmuştur.

"Kıyafetlerimizi hazırlarken, bunların iyi dikilmiş birer abiye olmasına dikkat ediyoruz. Malzeme seçimlerini buna göre yapıyor, kişinin ölçü ve isteklerine göre kalıp ve modeli hazırladıktan sonra, iyi bir işçilikle güzel kaftanlar, abiyeler dikiyoruz."

Abiyeler

View the embedded image gallery online at:
http://mineertugrul.com/kina-kaftanlari-abiye#sigProId70c6996f34

Kına Kaftanları

View the embedded image gallery online at:
http://mineertugrul.com/kina-kaftanlari-abiye#sigProId5d002419e9

Mine Ertuğrul resmi web sitesi. Tüm hakları saklıdır.
Designed by Optimum Theme
/home/mineertu/public_html